DĚTI HRDINŮ
CHILDREN OF HEROES NA WEBU VELVYSLANECTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V LONDÝN

Projekt "Děti hrdinů" představuje příběhy potomků československých vojáků bojujících během druhé světové války ve Velké Británii

Tisíce československých mužů a žen se během druhé světové války zúčastnily bojů proti nacistickému Německu ve Velké Británii. Mnozí z nich zde také založili nové rodiny a žili zde i po konci války. Vzhledem k době, která od války uplynula, jich už bohužel většina není mezi námi, jejich odkaz ale přesto žije dál s jejich potomky. A právě těm se věnuje nový projekt Velvyslanectví České republiky v Londýně s názvem "Children of Heroes" - "Děti hrdinů".

Ambicí "Children of Heroes" je ocenit tyto statečné československé letce a vojáky a dát jejich potomkům a příbuzným žijícím ve Velké Británii šanci promluvit o svém rodinném příběhu prostřednictvím videoseriálu "Children of Heroes", publikovaného na webu a sociálních sítích Velvyslanectví.

Průvodcem seriálu je velvyslankyně České republiky ve Spojeném království Marie Chatardová, která navštěvuje jednotlivé "děti hrdinů" a v každém díle nechává vyprávět jednoho z nich o jeho životě a životě jeho rodičů. Projekt "Children of Heroes" byl oficiálně spuštěn 28. června 2022 při příležitosti Dne ozbrojených sil České republiky a přihlásilo se do něj už více než 70 zájemců. Seriál je publikován v anglickém jazyce s českými titulky a hudbu k němu složil uznávaný britský hudební skladatel Julian Anderson.


E01: Milada Kuttelwascherová,
dcera podporučíka Jana Kuttelwaschera
YoutTube
FaceBook
E02: Martin Josten,
syn poručíka Josefa Jostena
YoutTube
FaceBook
E03: Richard Taussig,
syn kapitána Kurta Taussiga
YoutTube
FaceBook
E04: Bohumil Tom Dubec,
syn štábního praporčíka Bohumila Dubce
YoutTube
FaceBook
E05: Denise L Mellion,
dcera svobodníka Huga Melliona
YoutTube
FaceBook
E06: Daphne Markéta Antrum,
dcera kapitána Petra Filipa Duška
YoutTube
FaceBook